Kaip vyko Prancūzijos atviras teniso čempionatas

Prancūzijos atvirasis teniso čempionatas arba „Roland Garros“ yra kasmetinis teniso turnyras, vykstantis gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje Paryžiuje. 2012 metais Rolandas Garrosas vyko nuo gegužės 27 iki birželio 11 dienos. Jos rėmuose vyko pavieniai vyrų ir moterų čempionatai, dvejetų varžybos, veteranų ir jaunimo turnyrai.

Naudojimo instrukcija

1

Tikroji „French Open 2012“ žvaigždė buvo mūsų tautietė Maria Šarapova. Rusijos tenisininkas laimėjo septynias sunkias rungtynes. Pirmasis šviesiaplaukės Marijos konkurentas buvo Rumunijos tenisininkas Alexandra Kadanets, kuris nesugebėjo išmušti nė vieno žaidimo iš Šarapovos. Toliau Šarapova nesunkiai įveikė japonus Ayumi Moritą ir kiną Shuai Pengą. Sunkiausios „Šarapovos“ rungtynės buvo trijų setų trukusi konfrontacija su čeke Klara Zakopalova. Finale Šarapova susitiko su „French Open 2012“ sensacija - itala Sarah Errani. Šis miniatiūrinis tenisininkas pateko į finalą, įveikdamas tokias iškilias varžoves kaip Samantha Stosur ir Anu Ivanovičius. Tačiau Sara neturėjo pakankamai patirties kovoti su Marija.

2

Vyrų pavienių žaidėjų turnyre laimėjo ispanas Rafaelis Nadalis. Iš principo ispanas numatė pergalę prieš turnyro pradžią. „Nadal“ į finalą pateko išgąsdindamas rezultatą, neprarasdamas nė vieno seto per visas šešerias rungtynes. Paskutinės Nadalo ir serbo Novako Djokovičiaus rungtynės įvyko tik birželio 11 d. Dėl lietaus. Ispanas laimėjo tris keturis rinkinius ir teisėtai gavo garsųjį „salotų dubenį“ Rolandą Garrosą. Verta paminėti, kad Rafaelis Nadalas ant aukščiausio šio turnyro pakylos lipo septintą kartą.

3

Kalbant apie porų konfrontaciją, tarp vyrų porų stipriausia pasirodė Daniel Nestor (Kanada) ir Max Mirny (Baltarusija) komanda. Moterų dvejetų turnyre laimėjo Italijos tenisininkų Robertos Vinci ir Sara Errani pora. Finale italai tiesiogine prasme išplėšė pergalę iš rusų Nadia Petrova ir Maria Kirilenko rankų. Tarp mišrių porų pirmasis prizas atiteko Sania Mirza ir Maleh Bhupati. Tarp jaunių stipriausiomis tenisininkėmis tapo vokietė Anika Beck ir belgas Kimmeris Sopejansas.